We use cookies to make your experience better. To comply with the new e-Privacy directive, we need to ask for your consent to set the cookies. Learn more.
3S Vision DP901 9 inch LCD screen for vehicle
£116.40
£97.00
In stock
SKU
DP901
3S Vision DP901 9 inch LCD screen for vehicle from 3G Mobile CCTV
3S Vision DP901 9 inch LCD screen for vehicle
- Resolution 1024x600
- Image can be adjusted to horizontal, vertical, mirror and general view.
- Support manual night mode.
- Support multiple video standard PAL / NTSC / AUTO.
- Image input is 4 PIN aviation.
Specifications:
| Screen size | 9 inch (16 : 9) |
| Resolution | 1024(RGB)*600(pixel) |
| Backlight | LED |
| Brightness | 200cd/m2 |
| Valid area | 198.000(W) × 111.696(H) mm |
| Perspective | 70/70/50/70(L/R/U/D) |
| Image format | PAL/NTSC/AUTO |
| Operation method | Full function remote controller / keys |
| I / O wire |
1.Power Plug 2. AV1 4pin female aviation cable 3.AV2 4pin Male aviation cable |
| Operating Voltage | DC8V-35V |
| Power consumption | 6W |
| Operating temperature | -20°C~+70°C RH95%Max |
| Size (bare metal) |
227*152*20(mm)(Length / width / height) 251*176*32(mm)(Length / width / height) (Wall mount) |
| Lens | Normal lens |
|---|---|
| Manufacturer | 3S Vision |
Write Your Own Review
